Přírodní pivní lázně

Pivní lázně jsou svými léčivými účinky známé již od starověku. Evropské centrum přírodních pivních lázní Vám umožní poznat sílu léčivých účinků této jedinečné procedury. Seznamte se s karlovarskými pivními lázněmi a nefiltrovaným , nepasterizovaným pivem, které Vašemu tělu a pokožce dodá potřebné látky, které posílí Váš organismus a dodá Vaší pleti mladiství vzhled!

Pivní sauna

90% hostů, kteří přijíždějí do Evropského centra přírodních pivních lázní z Německa, se ptá, zda nemáme i saunu? Odpovídáme: „Ne“, a na základě osobní zkušenosti odpovídáme, proč.

V Rusku, nedaleko Soči, máme dva hotely: „Staryj zamok“ a „Očarovatělnaja poljanka“. Tam se vaří stejně jako v Karlových Varech nefiltrované a nepasterizované pivo. V těchto hotelech jsou dvě sauny s bazény a sauna s metličkami a skutečnými říčními kameny, které při ohřívání nepukají. Toto vše se nám líbilo do té doby, než jsme v roce 2008 založili pivní lázně. Poté, během několika let, použila naše skupina 6 osob saunu jen zřídkakdy. Pivní koupele skvěle nahradily saunu s výrazně vyšším pozitivním efektem.

Zpravidla jsme byli ve velké vaně přibližně 3 hodiny. Takto postupovali i někteří naši hosté, jak v Rusku, tak i v Česku, protože druhá hodina koupele stojí 50% a třetí 30% z běžné ceny. A cena, jak jistě souhlasíte, je velmi rozumná, protože, například, velká vana pro 6 osob v Česku stojí 169 EUR. 

Průvodce pivními lázněmi

Ti, kteří začínají hledat pivní lázně v Norimberku, Mnichově, Drážďanech, Lipsku, Berlíně, Praze a Vídni neví, že ve většině těchto měst pivní lázně nejsou. I když pivní lázně mají dávnou historii: od dob začátku pivovarnictví, dlouho před začátkem éry Ježíše Krista. Avšak až v posledních dvou desetiletích se tento jev dále rozvíjel, především na území Česka. Jako se čtenáři Bible kvůli pochopení jejího obsahu rozdělili na desítky a dokonce stovky náboženských směrů, pojem „pivní lázně“ je vysvětlován velmi volně a svébytně. Většina hostů, kteří se spoléhají na to, že již absolvovali pivní koupele, budou rozčarováni: bude to jiné.

Jaké mají být opravdové pivní lázně? Vždyť mnozí z těch, kdo poskytují tyto služby, nazývají opravdovými právě své lázně. Zde je samozřejmě třeba se opírat o objektivní kritéria. První z nich vyplývá ze samotného názvu „pivní koupel“: uvnitř vany musí být povinně nefiltrované, nepasterizované, živé PIVO!!!

Wikipedia - Historie piva a pivní lázně

V současné době nedoporučují učitelé žákům ve školách, aby se při přípravě k vyučování opírali o informace, obsažené ve Wikipedii. Jsou považovány za nespolehlivé. Avšak, většina lidí používá tuto „lidovou“ encyklopedii jako rychle dostupný zdroj nezbytných základních informací. Proto se i omyly, obsažené v tomto zdroji, nejen rychle šíří, ale také vytvářejí u čtenářů chybné orientační body. Tak je to s informacemi o pivních lázních. Ve Wikipedii buď nejsou, nebo obsah z velké části neodpovídá skutečnosti. Odborníci, kteří povolují zveřejnění článku o pivních lázních ve Wikipedii, soudě podle informací o jejich kvalifikaci a pracovních zkušenostech, umístěných na internetu, jsou často nedostatečně kompetentní a v podobných otázkách se špatně orientují.