Baden Gutschein

Přírodní pivní lázně

Pivní lázně jsou svými léčivými účinky známé již od starověku. Evropské centrum přírodních pivních lázní Vám umožní poznat sílu léčivých účinků této jedinečné procedury. Seznamte se s karlovarskými pivními lázněmi a nefiltrovaným , nepasterizovaným pivem, které Vašemu tělu a pokožce dodá potřebné látky, které posílí Váš organismus a dodá Vaší pleti mladiství vzhled!

Pivní sauna

90% hostů, kteří přijíždějí do Evropského centra přírodních pivních lázní z Německa, se ptá, zda nemáme i saunu? Odpovídáme: „Ne“, a na základě osobní zkušenosti odpovídáme, proč.

V Rusku, nedaleko Soči, máme dva hotely: „Staryj zamok“ a „Očarovatělnaja poljanka“. Tam se vaří stejně jako v Karlových Varech nefiltrované a nepasterizované pivo. V těchto hotelech jsou dvě sauny s bazény a sauna s metličkami a skutečnými říčními kameny, které při ohřívání nepukají. Toto vše se nám líbilo do té doby, než jsme v roce 2008 založili pivní lázně. Poté, během několika let, použila naše skupina 6 osob saunu jen zřídkakdy. Pivní koupele skvěle nahradily saunu s výrazně vyšším pozitivním efektem.

Zpravidla jsme byli ve velké vaně přibližně 3 hodiny. Takto postupovali i někteří naši hosté, jak v Rusku, tak i v Česku, protože druhá hodina koupele stojí 50% a třetí 30% z běžné ceny. A cena, jak jistě souhlasíte, je velmi rozumná, protože, například, velká vana pro 6 osob v Česku stojí 169 EUR. 

Průvodce pivními lázněmi

Ti, kteří začínají hledat pivní lázně v Norimberku, Mnichově, Drážďanech, Lipsku, Berlíně, Praze a Vídni neví, že ve většině těchto měst pivní lázně nejsou. I když pivní lázně mají dávnou historii: od dob začátku pivovarnictví, dlouho před začátkem éry Ježíše Krista. Avšak až v posledních dvou desetiletích se tento jev dále rozvíjel, především na území Česka. Jako se čtenáři Bible kvůli pochopení jejího obsahu rozdělili na desítky a dokonce stovky náboženských směrů, pojem „pivní lázně“ je vysvětlován velmi volně a svébytně. Většina hostů, kteří se spoléhají na to, že již absolvovali pivní koupele, budou rozčarováni: bude to jiné.

Jaké mají být opravdové pivní lázně? Vždyť mnozí z těch, kdo poskytují tyto služby, nazývají opravdovými právě své lázně. Zde je samozřejmě třeba se opírat o objektivní kritéria. První z nich vyplývá ze samotného názvu „pivní koupel“: uvnitř vany musí být povinně nefiltrované, nepasterizované, živé PIVO!!!

Wikipedia - Historie piva a pivní lázně

V současné době nedoporučují učitelé žákům ve školách, aby se při přípravě k vyučování opírali o informace, obsažené ve Wikipedii. Jsou považovány za nespolehlivé. Avšak, většina lidí používá tuto „lidovou“ encyklopedii jako rychle dostupný zdroj nezbytných základních informací. Proto se i omyly, obsažené v tomto zdroji, nejen rychle šíří, ale také vytvářejí u čtenářů chybné orientační body. Tak je to s informacemi o pivních lázních. Ve Wikipedii buď nejsou, nebo obsah z velké části neodpovídá skutečnosti. Odborníci, kteří povolují zveřejnění článku o pivních lázních ve Wikipedii, soudě podle informací o jejich kvalifikaci a pracovních zkušenostech, umístěných na internetu, jsou často nedostatečně kompetentní a v podobných otázkách se špatně orientují.