Pivní sauna

90% hostů, kteří přijíždějí do Evropského centra přírodních pivních lázní z Německa, se ptá, zda nemáme i saunu? Odpovídáme: „Ne“, a na základě osobní zkušenosti odpovídáme, proč.

V Rusku, nedaleko Soči, máme dva hotely: „Staryj zamok“ a „Očarovatělnaja poljanka“. Tam se vaří stejně jako v Karlových Varech nefiltrované a nepasterizované pivo. V těchto hotelech jsou dvě sauny s bazény a sauna s metličkami a skutečnými říčními kameny, které při ohřívání nepukají. Toto vše se nám líbilo do té doby, než jsme v roce 2008 založili pivní lázně. Poté, během několika let, použila naše skupina 6 osob saunu jen zřídkakdy. Pivní koupele skvěle nahradily saunu s výrazně vyšším pozitivním efektem.

Zpravidla jsme byli ve velké vaně přibližně 3 hodiny. Takto postupovali i někteří naši hosté, jak v Rusku, tak i v Česku, protože druhá hodina koupele stojí 50% a třetí 30% z běžné ceny. A cena, jak jistě souhlasíte, je velmi rozumná, protože, například, velká vana pro 6 osob v Česku stojí 169 EUR. 

To je mnohem dražší, než u konkurentů – malá vana pro dva. Naše firma v Karlových Varech má takovéto vany dvě. Mnozí turisté z Německa, když se koupou ve vaně ve dvou nebo jako skupina ve velké vaně, nazývají proceduru v dřevěných pivních koupelích „Biersauna (pivní sauna)“. V podstatě nejsou tak daleko od pravdy. Mechanismus působení na organismus je u pivní koupele stejný, jako u sauny, avšak o mnoho šetrnější. Teplota 37-38°C. Působení vodního roztoku nefiltrovaného nepasterizovaného piva zesiluje teplá vzduchová masáž. Procedura trvá hodinu. Výsledkem je pak příjemné uvolnění, a poté příval sil a vzestup vitality. Organismus se přitom nepřehřívá, jak tomu zpravidla bývá v sauně. Pokožka a vlasy nadměrně nevysychají, ale naopak, z vysoce kvalitního piva jsou vyživeny vitamíny skupiny B a více než 30 mikroprvky. Rozpálené kameny není třeba postřikovat jakýmikoliv rostlinnými roztoky nebo něčím jiným, jak se to dělá v sauně. „Živé“ husté pivo, které bublá ve vaně, má aromaterapeutický účinek. Prohřívají se klouby, šlachy, snižuje se svalové napětí – stejně jako v sauně, ale jemněji a pohodlněji pro organismus. Pokud Vás procedura unavila, máte k dispozici lehátko, polštář a deku. Poté se můžete opět vrátit do vany v rámci vyhrazeného času.

Přepokládáme, že existují určité důvody k tomu, abychom tuto proceduru, kterou máme patentovanou jako fyzioterapeutickou koupel, nazývali pivní saunou – jak se komu líbí. Tím spíše, že použití plavek ponecháme na Vašem uvážení, protože každá vana se nachází v samostatné místnosti.